بنر

جت اسکی در جزیره‌ی کیش
مدیرسایت 779/11/27 تفریحات آبی در کیش

جت اسکی در جزیره‌ی کیش

مقدمه:

یکی از بهترین و مناسب ترین مقصد های گردشگری برای سرگرمی ها و ورزش های آبی در ایران، جزیره نیلگون و آبی کیش است. تفریحات در جزیره کیش تا حدی پیشرفته و گسترده شده است که حتی می‌توانیم سرگرمی های آبی کیش را با کشور های اروپایی مقایسه کنیم. به همین دلیل است که تعداد زیادی از گردشگران داخلی و حتی گردشگران خارجی، برای داشتن تجربه ای عالی و متفاوت از تفریحات آبی، تور کیش را انتخاب می‌کنند.

 کلوب های تفریحی زیادی در این جزیره یافت می‌شود؛ این کلوب ها تفریحات و خدمات گوناگونی را به بهترین شکل به گردشگران ارائه می‌کنند. یک سرگرمی مشترک بین تمام این کلوب ها وجود دارد که آن هم تفریحی نیست بجز جت اسکی کیش، که گردشگران بسیاری از آن استقبال می‌کنند.

 جت اسکی کیش

از محبوب ترین و مفرح ترین سرگرمی های تور کیش برای گردشگران، جت اسکی کیش است که می‌تواند برای شما تجربه ی متفاوتی از موج سواری باشد. این تجربه با اینکه پر از آدرنالین و هیجان است، بسیار آرامش بخش است. کلوب های تفریحی دریایی بسیار زیادی در جزیره کیش وجود دارد و شما می‌توانید با مراجعه به آنها به جت اسکی و لذت سرشار از آن دسترسی پیدا کنید.

نکاتی که درباره‌ی جت اسکی باید بدانید

البته مواردی هم وجود دارد که علاقمندان و گردشگران تور داخلی باید آنها را بدانند و با رعایت آنها تجربه ای خوب و مطمعن با جت اسکی تور کیش داشته باشند.

همراه داشتن لباس مناسب:

اولین موضوعی که باید بدانید، این است که برای سوار شدن جت اسکی، محض اطمینان با خودتان یک دست لباس مناسب به همراه داشته باشید. گردشگران تور تفریحی کیش معمولا می‌دانند که برای استفاده از تفریحات آبی این جزیره، بهتر است با خودشان لباس اضافه ببرند.

پوشش برای آقایان، مایو شخصی که پاچه های بلندی داشته باشد، قابل استفاده است. اگر مایو نداشته باشید، می‌توانید از مایو هایی که خور کلوب به شما می‌دهد استفاده کنید.

 در مورد خانم ها، باید ذکر کنیم که می‌باید حجاب خودشان را حفظ کنند. البته کلوب ها برای خانم ها هم بادگیر هایی دارند که هنگامی که سوار جت اسکی شدند، از آن استفاده کنند و بپوشند؛ البته اجباری برای استفاده از این بادگیر ها وجود ندارد و استفاده از بادگیر صرفا برای این است که لباسشان خیس نشود؛ گرچه وجود بادگیر نمی‌تواند کاملا باعث جلوگیری از خیس شدن لباس ها شود.

انتخاب کلوب تفریحی مناسب:

دومین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، دقت در انتخاب کردن کلوب تفریحی دریایی است.

 از آنجا که هر یک از این کلوب ها قیمت ها، خدمات و موتور های متفاوتی دارند و اگر شما گردشگر تور کیش هستید، می‌توانید بسته به روحیات خود هر کدام که می‌توانید را اجاره و استفاده کنید. البته آژانس های هواپیمایی، تخفیفات ویژه و مناسبی برای این خدمات دارند و می‌توانید با استفاده از آنها در هزینه هایتان صرفه جویی کنید؛ زیرا بلیط های جت اسکی بیشتر اوقات در آژانس های هواپیمایی قیمت بسیار کمتری نسبت به قیمت بلیط در کلوب ها دارند.

قوانین استفاده از جت اسکی:

۱.داشتن حداقل سن:

 برای گردشگران و مراجعینی که مایل به استفاده از تفریح جت اسکی هستند، حداقل سن تعیین شده، بیست سال است.زیرا با سرعت گرفتن جت اسکی، در هنگام دور زدن‌ها، امکان بروز و ایجاد حادثه، برای افراد زیر بیست سال، بیشتر می‌باشد. و این مراکز، برای رعایت ایمنی و قوانین لازم، مجبوربه تعیین این محدودیت‌ها هستند.

 اگر شما فردی زیر بیست سال هستید، و علاقه‌ی زیادی به این تفریح دارید، در صورتی که با یکی از اعضای خانواده‌ یا دوستانتان، که حداقل سن تعیین شده را دارد، و یا به همراه مربی حاضر در کلوب، سوار شوید، محدودیتی وجود نداشته و می‌توانید به‌راحتی و در کنار سرنشین دیگر از این تفریح لذت ببرید. البته دقت داشته باشید، این در صورتی است که هدایت جت را شخص بزرگسال به‌دست داشته باشد.

در صورتی که شما بدون داشتن حداقل سن، اقدام به راندن جت کنید، علاوه بر خطرانتی که ممکن است برای خود و دیگران ایجاد کنید، مجبور به پرداخت خسارت نیز خواهید بود. پس دقت لازم را در این رابطه داشته باشید.

 
 

۲. امضای فرم قرار داد و عمل به قوانین ذکر شده:

فرمی با عنوان فرم قرارداد اجاره، در هنگام اجاره جت اسکی، در اختیار شما قرار داده می‌شود که باید با خواندن موارد ذکر شده در این فرم، آن‌را امضا کرده و دقیقاً طبق قوانین عمل کنید. در صورت نقض هر یک از قوانین گفته شده شما ملزم به پرداخت خسارت خواهید بود. پس در خواندن متن فرم دقت لازم را به خرج دهید تا چیزی از قلم نیفتد.

۳.ارائه مدرک شناسایی معتبر به‌عنوان گرو:

 در هنگام اجاره‌ی جت اسکی، شما باید مدرک شناسایی معتبری به کلوب ارائه دهید. برای مثال کارت ملی، شناسنامه و.... هم‌چنین می‌توانید صد هزارتومات به‌عنوان گرو در هنگام اجاره‌ی جت، به شخص مسئول تحویل دهید. این موضوع به این علت است که، اگر خسارتی به جت وارد شد، کلوب مطمعن باشد که شما هزینه و اقدامات لازم را انجام می‌دهید.

البته اگر خسارت ایجاد شده، از نقص فنی جت باشد، شما مقصر نیستید و لازم به پرداخت خسارتی نیست و مسئولیت چنین موردی به‌طور کامل با خوده کلوبی می‌باشد که شما به آن مراجعه کرده اید.

۴. توجه به آموزش‌ها:

باید پیش از سوار شدن، توجه لازم را به آموزش‌های مربی و مسئول جت اسکی داشته باشید و نکاتی که گفته می‌شود را کاملاً رعایت کنید تا از ایجاد و بروز هرگونه مشکل، جلوگیری کنید و در امنیت و سلامت کامل، تفریح کنید و لذت ببرید.

۵. توجه به محدودیت‌ها:

هر یک از کلوب‌ها، برای جت سواری شما، محدوده‌ی خاص و سرعت خاصی را تعیین می‌کنند. حتماً باید توجه داشته باشید که خارج از این محدوده‌ها نروید و به آن‌ها عمل کنید.

۶. عدم اجرای حرکات خاص:

هرگز نباید مانور و یا حرکت خطرناکی سوار بر جت انجام دهید. اگر مسئولین چنین چیزی را از شما ببینند، شما ملزم به پرداخت جریمه خواهید بود.

۷. رعایت فاصله مطمعنه:

شما باید توجه داشته باشید که، فاصله خود را با شناور‌های دیگر و اسکله حفظ کنید. این فاصله با عنوان ۱۰۰ متر معرفی شده است.

۸. رعایت سرعت مطمئنه:

دقت کنید که در هنگام دور زدن، نزدیک شدنو یا دور شدن از ساحل، باید سرعت خود را تا حد زیادی کم کنید. چراکه در صورت سرعت زیاد، ممکن است تعادل خود را از دست داده و واژگون شوید.

۹. اقدامات لازم در هنگام واژگونی:

اگر شرایطی پیش آمد که جت اسکی شما چپ و یا واژگون شد، سریعاً دسته‌ی فرمان را رها کنید تا جت اسکی خود به خود به حالت عادی و خوب خود برگردد. اگه دسته فرمان را رها نکنید، آب دریا به موتور جت وارد می‌شود.

۱۰. اقدامات لازم در هنگام مشاهده‌ی مانع:

اگر به‌صورت ناگهانی متوجه وجود شناوری دیگر و یا مانعی بر سر راه خود شدید که فاصله مناسبی با آن نداشتید، کافیست دست خود را از پدال گاز بردارید و دسته‌ی فرمان را به سمتی که آزاد است و مانعی وجود ندارد بچرخانید.

 توجه داشته باشید که تشخیص و اشتباه نگرفتن پدال گاز و پدال ترمز امر بسیار مهمی است. چراکه اگر اشتباهی در این مورد صورت بگیرد، شما با تمام سرعت و قدرت خود، به مانع پیش رو می‌کوبید و خطرات بسیار جدی و شدیدی متوجه شما و جت می‌شود.

۱۱.رعایت ایمنی در هنگام عبور از دیگر شناورها:

 اگر با شناوری پیش روی خود مواجه شدید، توجه داشته باشید که برای رعایت ایمنی، از پشت آن عبور کنید چراکه شما کنترلی بر سرعت شناور دیگر نداشته و ممکن است هم برای شما و هم دیگران آسیب‌های جدی ایجاد شود.

۱۲. اگر دیدید شناور و یا جت اسکی دیگری در حال حرکت با سرعت زباد است و متوجه شما نیست، حتماً توقف کنید تا مشکلی ایجاد نشود چراکه شما از مهارت شخص مقابل اطلاعی ندارید و ممکن است مشکلات ناگواری ایجاد شود.

۱۳. استفاده از جلیقه نجات:

در هنگام سوار شدن، به شما جلیقه نجات داده می‌شود که حتما و الزاما باید آن‌را بپوشید. و هرگونه اقدام برای نقض این قضیه، علاوه بر ایجاد مشکل برای خودتان، ملزم به پرداخت خسارت نیز خواهید بود.

۱۴. رعتایت ایمنی در صورت مواجهه با جت واژگون:

 در صورتی که در راه خود، با جتی واژگون روبرو شدید که سرنشینان آن داخل آب افتاده بودند، به هیچ وجه برای کمک به آن‌ها اقدام نکنید. شما تخصص‌های لازم را ندارید و ممکن است حتی شرایط را پیچیده تر کنید.

مربیان و مسئولین کلوب بر تمام فعالیت‌ها نظارت داشته و در صورت بروز چنین مشکلی سریعاً خود را می‌رسانند و اقدامات لازم را با توجه به تخصص و علمی که در این زمینه دارند انجام می‌دهند.

هزینه‌ی جت اسکی:

در جزیره‌ی کیش، هزینه‌ی بیشتر تفریحات با توجه به زمانی که شما برای سفر رفته اید، تغییر می‌کند. اما به‌طور کلی این هزینه چیزی در حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد

کلام آخر:

تفریحات و سرگرمی‌ها در جزیره‌ی کیش از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند بطوری که با تفریحات تور‌های خارج از کشور رقابت کرده و قابل مقایسه هستند. یکی از این تفریحات که در این مقاله به‌طور کامل به توضیح آن پرداختیم، جت اسکی می‌باشد که نیاز به رعایت ایمنی و اصول خاص خودش را دارد.

اکثر تفریحات دریایی در کیش، از قیمت نسبتاً بالایی برخوردار هستند، با این‌ حال می‌توانند تجربه‌ی خوبی از این سفر را برای شما به‌ همراه داشته باشند. 

نوشتن دیدگاه جدید