بنر

هزینه سفر به کیش چقدر است؟
مدیرسایت 779/01/29 تخفیفات کیش
سفر به جزیره کیش یک منطقه آزاد

از مادامی که جزیره کیش را به عنوان یک منطقه آزاد اعلام کردند، مردم بیشتر تمایل پیدا کرده اند تا به این جزیره سفر کنند و میزان رفت و آمد ها به کیش با افزایش قابل توجهی رو به رو بوده است. در حقیقت، تعداد زیادی از ایرانیان که سفری متفاوت می خواستند به مسافرت به کیش روی آوردند. از طرف دیگر، این جزیره یکی از بهترین محل ها برای خرید کالا و اجناس خارجی است چرا که از تعرفه های گمرک معاف می باشد البته این موضوع در هزینه سفر به کیش تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

افزون بر این مسائل، به سبب افزایش نرخ ارز طی چند سال اخیر، بساری از مردم توان خود برای مسافرت به کشور های خارجی را از دست داده اند. به همین علت، غالب افراد تمایل دارند به جزیره کیش سفر کرده و یک تجربه خوب داشته باشند. در این حین، ممکن است شما و اعضای خانوادتان نیز اندیشه سفر به این جزیره را داشته باشید اما هنوز تصمیم خود را به مرحله عمل نرسانده اید. ممکن است مانعی که جلوی سفر شما را گرفته، عدم آگاهی از هزینه سفر به کیش بوده باشد. حال شاید با خود فکر کنید که هزینه سفر به کیش چقدر است و آیا امکان کاهش هزینه های مضاعف به منظور صرفه جویی وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ این سؤالات در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

هزینه بلیط برای سفر به کیش

یکی از مهم ترین و پر اهمیت ترین عواملی که در تعیین هزینه سفر به کیش دلالت دارد، قیمت بلیط رفت و برگشت می باشد. برای سفر کردن به جزیره کیش روش های متعددی وجود دارد. آسان ترین روش، مسافرت از راه هوایی است؛ بدیهی است که این راه، بسیار پر هزینه نیز می باشد. گزینه دیگری که وجود دارد، سفر زمینی است. با وجود این که مسافرت به کیش از طریق هواپیما به مراتب سریع تر و آسان تر است اما لزوما گران ترین و هزینه بر ترین راه سفر نیست. به عبارت دیگر، قیمت سفر به جزیره کیش با هواپیما به فاکتور های متعددی وابسته است؛ عواملی از جمله:

نوع ایرلاین پروازی

زمان سفر به جزیره کیش (زمان هایی که کیش خلوت است یا ایام پیک سفر)

بلیط های لحظه آخری

نوع ایرلاین پروازی

نوع ایرلاین پروازی در سفر به جزیره کیش

بدیهی است که قیمت بلیط هواپیما در ایرلاین های گوناگون متفاوت می باشد. به طور مثال، هواپیما های ایرتور محبوبیت بیشتری نسبت به هواپیما های بوئینگ دارند زیرا که از نظر کلاس پروازی و همچنین امنیت قادر بوده اند رضایت غالب مسافران خود را جلب کنند. البته علاوه بر این دو ایرلاین، موارد دیگری از جمله وارش، زاگرس، معراج، کیش ایر و ... نیز تردد می کنند. همچنین لازم به ذکر است که دو ایرلاین ذکر شده در مقایسه با سایر همتایان خود از قیمت بیشتری برخوردار است اما با این حال، تعیین هزینه دقیق آن ها ممکن است بسته به زمان سفر کمی تغییر کند. این بدین معناست که اگر مثلا در یک روز غیر شلوغ در زمانی همچون عصر بلیط کیش ایر را تهیه نمایید، احتمالا از بلیط یک ایرلاین دیگر مانند زاگرس ایر در زمان پیک مسافرت ها ارزان قیمت تر در بیاید.

زمان سفر به جزیره کیش

همان طوری که پیش تر گفته شد، زمانی که به این جزیره سفر می کنید می تواند نقش بسیار مهمی در هزینه سفر داشته باشد. اگر تا به حال به این موضوع توجه کرده باشید، به طور معمول، آخر هفته ها قیمت تمام بلیط های پروازی به همه مقصد ها افزایش پیدا می کند. همین مسئله در مورد تعطیلات رسمی نیز صادق است. موضوع دیگر فصل های مسافرت هستند که با عنوان پیک شناخته می شوند و در آن ها نیز قیمت بلیط ها با افزایش مواجه می شوند.

برای مثال، در تعطیلات نوروز، به سبب برپایی جشنواره های تفریحی و شاد، بلیط های کیش با افزایش قیمت مواجه می شوند. شایان ذکر است که قیمت این بلیط ها تا قبل از فرا رسیدن تابستان نسبتا زیاد است اما به محض این که به فصل گرما وارد می شویم، به سبب شرجی شدن آب و هوای کیش و عدم تمایل گردشگران به مسافرت در این هوا، قیمت بلیط ها تا حدودی کاهش می یابد.

در حال حاضر، به سبب پاندمی و شیوع ویروس همه گیر کرونا، پس از مدتی که جزیره تعطیل بود، مجدد بازگشایی شده است. بدیهی است، به دلیل جبران خسارات و جلوگیری از بیشتر شدن آن، قیمت ها را تا حدی کاهش داده اند. با این وجود، علی رغم تصور همگان که گمان می کردند از آن جایی که عده بسیاری در این ایام از سفر کردن خودداری می کنند، قیمت ها باید کاهش چشمگیری داشته باشند، هزینه ها تقریبا با نرخ هر سال تفاوت زیادی نداشته اند تا جلوی ضرر و زیان ها تا حد امکان گرفته شود.

بهترین ساعت برای سفر به کیش

همان گونه که گفتیم، ارزان ترین زمان برای سفر به جزیره کیش عصر هاست. البته این مسئله در مورد سایر مسافرت ها نیز صادق می باشد. بلیط های هواپیما، معمولا در تایم بعد از ظهر، در مقایسه با صبح ها قیمت کمتری دارد. علت این تفاوت قیمت نیز ساعت پذیرش هتل هاست. غالب هتل ها تا پیش از ظهر مهمان های جدید را پذیرش می کنند؛ بنابراین، در صورتی که بلیط را صبح تهیه کنید، امکان پذیرش در یک هتل خود بسیار راحت تر خواهد بود. این در حالی است که در ساعات بعد از ظهر، ممکن است مسافران قبلی هنوز، اتاق خود را تخلیه نکرده و اتاق جدیدی برای شما فراهم نباشد؛ بنابراین، احتمال دارد شما مجبور باشید برای چند ساعتی از اتاق چمدان استفاده نمایید.

بلیط های لحظه آخری

بلیط های لحظه آخری نیز می توانند یکی از روش های مؤثر برای سفر کردن به کیش با قیمت مناسب باشند. بهترین راه برای این که از موجود بودن چنین بلیط هایی آگاه باشید عضو شدن در کنال های مربوطه می باشد. از طرف دیگر، سعی کنید همیشه چمدان سفر خود را حاضر و آماده نگه دارید تا در صورتی که یک بلیط لحظه آخری موجود شد بتوانید با حداکثر سرعت خود را به آن برسانید. البته بدیهی است این متد برای افرادی که قصد دارند به تنهایی سفر کنند به مراتب آسان تر از مسافرت های دسته جمعی با دوستان یا خانواده می باشد چرا که نیازی به هماهنگ کردن اعضا برای راهی شدن نیست.

هزینه سفر به کیش با قطار

سفر به جزیره کیش با قطار

هواپیما و خطوط هوایی تنها راه برای سفر به جزیره کیش نیستند. شما می توانید با قطار به این جزیره سفر کرده و ضمن هزیه کمتر، سفری متفاوت و جذاب نیز را تجربه کنید. برای این کار باید مسیر تهران تا بندر عباس (یا مسیر های دیگر با توجه به مبدأ شما) را با قطار طی کرده و سرانجام با قایق های ویژه ای که در بندر عباس موجود است به کیش بروید. قیمت بلیط های قطار نیز مانند بلیط هواپیما به عواملی از جمله مبدأ بستگی دارد.

برای مثال، قیمت بلیط قطار برای مسیر تهران تا بندر عباس در حدود 70 تا 130 هزار تومان متغیر می باشد. از سوی دیگر باید مبلغی را نیز به عنوان هزینه بلیط قایق از بندر عباس تا کیش کنار بگذارید. این مبلغ حدود 40 هزار تومان می باشد. به این ترتیب، برای هر فرد بزرگسال، سفر از مبدآ تهران تا جزیره کیش، در نهایت کمتر از 200 هزار تومان خواهد بود.

هزینه سفر به کیش با استفاده از ماشین شخصی

مسافرت به کیش با ماشین شخصی

در صورتی که خوش سفر بوده و از زمان و حوصله کافی برای سفر کردن به کیش برخوردار هستید، می توانید این کار را با استفاده از ماشین شخصی خود انجام دهید. مانند سفر با قطار، باید از مبدأ (فرضاَ تهران) تا بندر عباس را با ماشین شخصی طی کرده و در بندر چارک، با استفاده از لندی گراف به جزیره کیش بروید. برای این سفر، تا بندر عباس به جز چند باک بنزین به هزینه خاص دیگری نیاز نخواهید داشت. همچنین، با 175 هزار تومان قادر خواهید بود با لندی گراف از بندر چارک تا کیش را طی کنید. لازم به ذکر است برای ورود به جزیره کیش نیز باید مبلغ 200 هزار تومان را به عنوان عوارض پرداخت نمایید.

هزینه مسافرت به کیش با ماشین شخصی از سفر هوایی به صرفه تر است و به علاوه، سفر زمینی طولانی تر بوده و فرصت بیشتری برای لذت بردن از مناظر حین سفر را دارید. افزون بر تمام این موارد، در صورتی که ماشین شخصی شما در جزیره کیش نیز همراهتان باشد، دیگر نیازی به اجاره ماشین یا هزینه تاکسی نخواهید داشت و بخشی از نگرانی شما رفع خواهد شد.

هزینه اقامت

اقامت گردشگران در هتل های جزیره کیش

به دلیل سفر های متعدد گردشگران به این جزیره، در کیش هتل های زیادی ساخته شده اند و همگی آن ها می توانند برای اقامت شما مناسب باشند. همه چیز به سلیقه و نیاز های شما بستگی دارد. شما باید با توجه به امکانات و دسترسی های لازم و با نظر داشتن به بودجه خود نسبت به رزرو اتاق در یکی از این هتل ها در کیش اقدام کنید.

هتل های 5 ستاره

چند مورد از مشهور ترین و پر طرفدار ترین هتل های موجود در جزیره کیش که غالب مسافران از آن ها رضایت داشته اند شامل هتل شایگان، هتل داریوش، هتل ماریناپارک، هتل بین المللی کیش و هتل ترنج می شوند. هتل های 5 ستاره کیش به طور معمول از استاندارد های بسیار خوب و مطلوبی برخوردار هستند چرا که این جزیره یک منطقه توریستی به حساب می آید. این هتل ها لوکس ترین و راحت ترین خدمات رفاهی و تفریحی را برای شما فراهم می کنند. هزینه یک شب اقامت در این هتل ها به ازای هر نفر بین 300 تا 600 هزار تومان متغیر است.

هتل های 4 ستاره

در صورتی که می خواهید تجربه مرفهی داشته باشید اما در عین حال از بابت هزینه زیاد نیز نگران هستید، می توانید به یکی از هتل های 4 ستاره موجود در کیش مراجعه کنید. این هتل ها تقریبا امکانات یک هتل 5 ستاره را دارا می باشند اما هزینه اقامت در آن ها کمتر می باشد. بنابراین، هتل های 4 ستاره می توانند یک انتخاب اقتصادی برای افرادی باشند که همچنان رفاه برایشان اهمیت دارد. هزینه یک شب ماندن در این هتل ها حدود 200 تا 400 هزار تومان به ازای هر شخص می باشد.

هتل های 3 ستاره

پیش تر نیز گفتیم که به دلیل توریستی بودن جزیره کیش، استاندارد هتل ها بالاتر است. با توجه به این موضوع، می توانید مطمئن باشید که در یک هتل 3 ستاره نیز تجربه بدی نخواهید داشت. با پرداخت شبی 100 تا 200 هزار تومان به ازای هر نفر می توانید در یکی از هتل های 3 ستاره موجود در جزیره کیش اقامت حاصل کنید.

هتل های 1 و 2 ستاره

این هتل ها کمترین امکانات را در میان هتل ها دارند و ارزان قیمت ترین گزینه برای مسافران به حساب می آیند. شما می توانید با 100 تا 150 هزار تومان برای هر نفر، یک اتاق در هتل های 1 یا 2 ستاره رزرو کنید.

اقامت غیر هتلی

اجاره آپارتمان ها یا سوئیت های جزیره کیش

برخی از افراد ممکن است تمایلی نداشته باشند در یک مکان عمومی همچون یک هتل اقامت داشته باشند. این افراد می توانند نسبت به اجاره آپارتمان ها، خانه ها یا سوئیت های موجود در جزیره کیش اقدام کنند. اصلی ترین فاکتوری که در هزینه این مکان ها دخالت دارد امکانات و موقعیت مکانی آن ها می باشد. هزینه هر شب استفاده از این اقامتگاه ها می تواند بین 50 تا 400 هزار تومان برای شما خرج داشته باشد.

هزینه خوراک در کیش

غذاهای دریایی در جزیره کیش

هنگامی که به جزیره کیش یا هر جزیره ساحلی دیگری سفر می کنید، بدیهی ترین خوراکی که می توانید سفارش دهید غذای های دریایی می باشند. کیش در میان آب های خلیج فارس واقع شده است و انواع میگو و ماهی با بالاترین کیفیت در این جزیره یافت می شود. توصیه می شود حتما در یکی از رستوران های این جزیره غذای دریایی را امتحان کنید. در هتل های کیش، می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای وعده صبحانه را نوش جان کنید و تنها برای ناهار و شام هزینه بپردازید.

در این جزیره رستوران های متعددی وجود دارد که انواع خوراک های دریایی، سنتی و حتی فرنگی را سرو می کنند. به طور کلی هزینه هر پرس غذا در کیش حدود 20 هزار تومان در می آید. البته لازم به ذکر است در صورتی که قصد داشته باشید به رستوران های گران قیمت تر و شیک تر بروید و غذا های لذیذ تر به همراه نوشیدنی های خاص میل کنید، مسلماَ باید هزینه بیشتری نیز بپردازید.

جمع بندی و نکات پایانی

هزینه سفر کردن به کیش به قدری نیست که بتوان آن را به عنوان یک سفر گران قیمت و لاکچری در نظر گرفت. شما می توانید با هزینه بسیار کم و معقول به جزیره دوست داشتنی کیش سفر کرده و لحظات لذت بخشی را تجربه نمایید. البته همه چیز به سلیقه خود شما و میزان بودجه ای دارد که قصد دارید به این سفر اختصاص دهید. شما به انتخاب خود می توانید یک سفر اقتصادی و مقرون به صرفه به کیش داشته باشید و یا می توانید به لوکس ترین شیوه در این جزیره به تفریح بپردازید. ما در این مطلب سعی کردیم هزینه های مورد نیاز برای سفر به کیش را شرح دهیم تا شما در سفر بعدی خود حداکثر لذت را ببرید.

منابع بیشتر:

tripadvisor.com

wikitravel.org

costtotravel.com

نوشتن دیدگاه جدید