بنر

مکان های ماهیگیری کیش
مدیرسایت 779/12/01 تفریحات آبی در کیش

مکان های ماهیگیری کیش

بدون شک جزیره تفریحی کیش یکی از جزیره های فوق العاده محبوب و از پر طرفدار ترین مقاصد مسافرتی در ایران به شمار می رود. این جزیره دارای ظرفیت بسیار بالایی به منظور ایجاد امکانات تفریحی مختلف را می باشد و خوشبختانه، می توان اظهار داشت که که این مسئله به خوبی انجام گرفته و به خوبی از جزیره بهره برداری شده است. یکی از تفریحات متعدد این جزیره که بسیاری از گردشگارن و حتی افراد بومی به آن علاقه دارند ماهیگیری می باشد؛ به گونه ای که بسیاری از گردشگران علاقه مند به این رشته تنها با همین قصد به کیش سفر می کنند.

جزیره کیش یکی از زیبا ترین سواجل خلیج فارس را دارد. سواحلی که از شن هایی به رنگ نقره ای تشکیل شده اند و به همراه آب های آرام و زلال خلیج همیشه فارس یکی از بهترین مکان های ماهیگیری به حساب می آیند. خوب است بدانید که سر تا سر آب های اطراف این جزیره پوشیده شده است از مرجان های دریایی مختلف و این مرجان ها به انواع گوناگونی از ماهی ها زیست می دهند. همین مسئله لذت ماهیگیری در آب های کیش را برای مسافران چند برابر می کند. در صورتی که به ماهیگیری علاقه دارید و تمایل دارید جهت تفریح این کار را انجام دهید، بد نیست سری به جزیره کیش بزنید تا یک تجربه متفاوت و به یاد ماندنی را داشته باشید. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا کمی بیشتر به ماهیگیری در جزیره کیش و مکان های آن بپردازیم.

بهترین مکان ها برای ماهیگیری

1. ماهیگیری در سواحل

کیش جزیره ای است در میان آب های خلیج فارس؛ بنابراین، تقریبا در هر نقطه ای از این جزیره که فکرش را بکنید امکان ماهیگیری وجود دارد. گردشگران در تمامی نواحی ساحلی کیش که به آب دسترسی داشته باشد، می توانند تنها با استفاده از یک قلاب ماهیگیری ساده به ماهیگیری بپردازند. در حقیقت، ماهیگیری در حدود 90 درصد از خط ساحلی کیش که قابل استفاده می باشد مجاز بوده و مسافران قادر هستند بکر ترین نقاط را برای یک تجربه ماهیگیری دل انگیز انتخاب کنند.

با وجود این که ماهیگیری در هر نقطه ای از کیش مانعی ندارد و در واقع در هر جایی از این جزیره آزاد است، خوب است بدانید که قسمت جنوب و جنوب غربی جزیره کیش نسبت به سایر نواحی مکان های بهتری به منظور ماهیگیری به حساب می آیند و تجربه بهتری برای شما به همراه خواهند داشت. علاوه بر این، گردشگران این اجازه را دارند جهت ماهیگیری به ساحلی مراجعه کنند که در نزدیکی بازار عرب ها واقع شده است. این منطقه نیز از نواحی محبوب ماهیگیری برای گردشگران بوده و شما می توانید لحظات بسیار خوبی را در این سواحل تجربه کنید.

2. ماهیگیری در دریا

در صورتی که تصمیم دارید از خدمات چنین کلوپ هایی استفاده نمایید، این امکان برای شما فراهم است که از میان ماهیگیری در ساحل یا در صورتی که تمایل دارید در دریای بی کران در محلی خلوت و آرام به ماهیگیری بپردازید، ماهیگیری در قایق، یکی را برگزیده و مطابق میل خود به تفریح بپردازید. همان طور که پیش تر گفته شد، آب های خلیج همیشه فارس مملو از انواع موجودات دریایی گوناگون و به خصوص ماهی های زینتی و خوراکی می باشد. خوشبختانه، در این ناحیه آبزیان خطرناک و کوسه ها زندگی نمی کنند و شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی و با خیالی کاملا آسوده و راحت در هر نقطه ای از سواحل یا آب های اطراف جزیره به ماهیگیری مشغول شوید.

البته لازم به ذکر است که زمانی آب های خلیج فارس محل زندگی کوسه ها نیز بوده اند اما با افزایش شهرت کیش در زمینه گردشگری و با رونق و گسترش این صنعت، گردشگران بیشتری به این جزیره آمدند و مسئولان این آب ها را با هدف ایحاد بستری ایمن و مطمئن برای توریست هایی که به تفریحات دریایی از جمله ماهیگیری علاقه داشتند پاکسازی کردند و هم اکنون ماهیگیری در کیش کاملا امن می باشد. نکته قابل توجه دیگر این است که حتی پس از پاکسازی آبزیان خطرناک از بستر جزیره، همچنان کوسه های کوچک در نزدیکی سواحل کیش به چشم می خورند اما به هیچ عنوان نیاز نیست نگران چیزی باشید زیرا که چنین موجوداتی برای انسان خطری نداشته و غذای اصلی آن ها ماهی های کوچک هستند.

کلوپ های ماهیگیری

نکته قابل توجهی که خوب است بدانید این است که در کیش تنها امکان ماهیگیری به صورت تفریحی وجود ندارد، بلکه در صورتی که از آن دسته افراد هستید که تمایل دارید به صورت حرفه ای به ماهیگیری مشغول شوید و این تجربه را در جزیره کیش نیز به دست آورید، نیازی به نگرانی نیست. به جهت رضایت این دسته از افراد، در سواحل این جزیره، کلوپ های ماهیگیری بسیاری افتتاح شده اند و همگی از امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای ماهیگیری برخوردار هستند. افزون بر این ها، برخی از این کلوپ های ماهیگیری خدمات آموزشی نیز ارائه می دهند تا افرادی که تجربه ای در این زمینه ندارند قادر باشند ماهیگیری حرفه ای را بیاموزند. به طور کلی، این کلوپ ها بهترین مکان برای دریافت تجهیزات مرغوب و آموزش دیدن حرفه ای می باشد. از مشهور ترین کلوپ های ماهیگیری کیش می توان به کلوپ ماهیگیری مارینا و کلوپ ماهیگیری هامور دریا کیش اشاره داشت.

کلوپ دریایی مارینا فیشینگ

این کلوپ ماهیگیری محبوب در ساحل مارینا پارک هتل واقع شده است و از پر طرفدار ترین مجموعه های تفریحی ورزشی کیش به شمار می آید. کلوپ دریایی مارینا فیشینگ دارای سابقه و تجربه بسیار زیادی در حوزه توریسم بوده و از تور های فوق العاده جذابی برای مسافران برخوردار است. این تور ها شامل تور های چند ساعته آموزش ماهیگیری، تور های تفریحی آبی در سواحل مرجانی این جزیره، تور های ماهیگیری تفریحی و حتی تور هایی برای بازدید از مناطق درون شهری می باشند. به طور خلاصه، شما با مراجعه به این کلوپ می توانید مسافرتی فراموش نشدنی به همراه اوقات دلنشین و به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنید.

کلوپ ماهیگیری هامور دریا کیش

کلوپ حرفه ای هامور دریا کیش نیز یکی دیگر از کلوپ های ماهیگیری فوق العاده محبوب و پر طرفدار در جزیره کیش به شمار می رود و مقصد بسیاری از گردشگران است. این کلوپ تمامی اجناس مرغوب و تجهیزات ماهیگیری با کیفیت از بهترین برند ها را به ماهیگیران ارائه می کند و حتی دارای یک فروشگاه اینترنتی است تا افراد در سراسر کشور قادر باشند از خدمات آن بهره یاب شوند. این کلوپ همچنین، تور های مختلف ماهیگیری از جمله ماهیگیری آموزشی و تفریحی برگزار می کند. افزون بر این، کلوپ ماهیگیری هامور دریا کیش دارای تور های ویژه ورزشی نیز می باشد که با اتمام دوره ها پکیج فیلم و عکس و همچنین لوح تقدیر نیز به شرکت کنندگان تور تقدیم می کند. این کلوپ به حرفه ای ترین نحو، یک تجربه ماهیگیری به یاد ماندنی را برای شما مسافران عزیز به ارمغان می آورد.

بهترین ساعت روز برای ماهیگیری جزیره کیش

به طور کلی، غالب ماهیگیران برای بهترین تجربه ماهیگیری، در اوایل صبح و یا غروب هنگام که دمای هوا ملایم و تا حدودی خنک تر است نسبت به ماهیگیری اقدام می کند. علاوه بر این، بین ساعت 4 تا 7 صبح، سطح آب دریا بالا می آید و در نتیجه آن، ماهی ها نزدیک به سطح آب شنا می کنند. از این رو، گردشگران قادر خواهند بود ماهیان بیشتری صید کرده و ساده تر این کار را انجام دهند.

بهترین فصول سال برای ماهیگیری جزیره کیش

اگرچه ماهیگیری در هر نقطه ای از کیش بلامانع است، اما ماهیگیری در فصل های بهار و تابستان ممنوع بوده و در صورت عدم رعایت این مسئله برای شما تخلف و جریمه در نظر گرفته می شود. بنابراین، در صورتی که تمایل دارید ماهیگیری در جزیره کیش را تجربه کنید، پیشنهاد می کنیم در نیمه دوم سال به این جزیره سفر کنید.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز

در صورتی که ماهیگیر حرفه ای نیستید و صرفا می خواهید به صورت تفریحی ماهی صید کنید، به لوازم یا ابزار خاصی نیاز نیست. تنها چیزی که نیاز دارید یک قلاب معمولی و ساده و مقدار زیادی صبر و حوصله است. شایان ذکر است که در صورت تمایل برای تهیه ابزار حرفه ای تر ماهیگیری نظیر قلاب، نخ، طعمه، تور نایلونی، صاروخ، گرگور، ترولینگ و ... می توانید به کلوپ های ماهیگیری یا فروشگاه های متعددی که در مناطق مختلف کیش موجود است مراجعه کنید و تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری نمایید. این فروشگاه ها قابل اطمینان بوده و به طور معمول، اجناس مرغوب را با قیمت معقول و مناسب به فروش می رسانند؛ پس نیازی نیست نگران چیزی باشید.

سخن آخر

ماهیگیری در جزیره کیش یک رشته آرامش بخش و به شدت مفرح است. تمامی افرادی که حداقل بک مرتبه چنین تجربه ای را در زندگی خود داشته اند، محال است بتوانند آن را فراموش کنند. یکی از دلایلی که ماهیگیری در آب های اطراف کیش تا این اندازه لذت بخش است، سهولت آن است. بالا بودن سطح آب و حجم انبوه ماهی های متنوع همه چیز را برای یک تجربه ماهیگیری فوق العاده فراهم می آورد. در این مقاله سعی داشتیم شما را با مکان های مختلف ماهیگیری در کیش آشنا کنیم و کمی به این رشته بپردازیم.

منابع:

نوشتن دیدگاه جدید