بنر

بازی فلای بورد در کیش
مدیرسایت 779/12/06 تفریحات آبی در کیش

آیا در مورد بازی فلای بورد در کیش شنیده‌اید؟

آیا می‌دانید این بازی به چه صورت است و در کدام قسمت از جزیره کیش، می‌توانید به سراغ آن بروید؟

در این مقاله می‌خواهیم به جزیره‌ی زیبای کیش برویم و در مورد یکی از بهترین بازی‌های آبی در این جزیره صحبت کنیم. اگر اهل بازی‌های آبی و هیجان هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جزیره‌ی کیش امروزه به عنوان یکی از بهترین مناطقی شناخته شده است که در آن می‌دانید تفریحات فوق العاده هیجان‌انگیزی را تجربه کنید. جزیره‌ی زیبای کیش روزانه پذیرای گردشگران زیادی است و از دیگر کشورهای دنیا نیز برای تفریح به این جزیره سفر می‌کنند. تفریحات آبی که در این جزیره وجود دارد عبارت است: کیبل اسکی، شاتل، غواصی، بنانا، پاراسل، فلای بورد، اسکوتر و ... .

بنابراین اگر به این جزیره سفر کنید، می‌توانید هیجان‌های بسیار زیادی را تجربه کنید و خاطره‌ای به یاد ماندنی را برای خود بسازید. ما می‌خواهیم هر آن چه که باید در مورد بازی فلای بورد در کیش را بدانید، در این مقاله برای شما عزیزان توضیح دهیم.

فلای بورد

تجربه ی هیجانی عالی با بازی فلای بورد در کیش

همان طور که در بخش مقدمه هم اشاره کردیم، امروزه افراد بسیار زیادی به جزیره‌ی کیش سفر می‌کنند، اما بعضی از آن‌ها در مورد تفریحات این جزیره، اطلاعات کاملی ندارند. یکی از بهترین تفریحات آبی که باید آن را تجربه کنید، فلای بورد نام دارد. اگر اهل هیجان هستید و می‌خواهید روز لذت‌بخشی را در این جزیره تجربه کنید، این تفریح آبی را حتما امتحان کنید.

فلای بورد وسیله‌ای است که برای بازی یک نفر طراحی شده است و به صورتی ساخته شده است که فرد به صورت ایستاده بر روی آن قرار می‌گیرد و به کمک پمپاژ آب، به سطح بالای آب می‌رود. به بیان دیگر زمانی که می‌خواهید سوار این وسیله بشوید، باید کفش‌هایی که بر روی خود آن وجود دارد را بپوشید. قسمت دیگر این وسیله، لوله‌های بزرگی هستند که به این کفش‌ها متصل‌اند، خود آن لوله‌ها نیز متصل به جت اسکی می‌باشند. آب پمپاژ می‌کند و لوله‌ها به حرکت در می‌آیند و به کنترل کفش‌ها و فردی که آن‌ها را پوشیده است، کمک می‌کند.

نکته‌ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم، این است که فرد نمی‌تواند به راحتی خود را بر روی این وسیله کنترل کند. برای آن که بتوانید به سراغ بازی فلای بورد در کیش بروید، باید عضلات قوی داشته باشید، به گونه‌ای که بتوانید در برابر فشار آب قوی، خودتان را متعادل نگه دارید. در ابتدای کار، به دور جت اسکی چندین مرتبه می‌چرخید و پس از آن آرام آرام اوج گرفته و تا 12 متر می‌توانید بالا بروید.

چگونگی استفاده از بازی فلای بورد

سابقه بازی فلای بورد در کیش

در این بخش از مقاله می‌خواهیم در مورد تاریخچه‌ی این بازی توضیح دهیم و بیان کنیم که این بازی چگونه به جزیره‌ی کیش آمده است.

قهرمان جت اسکی که فرانک زاپاتا نام داشت، در حدود 9 سال پیش، برای اولین بار بازی فلای بورد را به جهانیان معرفی کرد. در آن زمان‌ها، یعنی در سال 2021، این بازی را به عنوان یک رشته‌ی ورزشی شناختند و این رشته‌ی ورزشی در چین و به مسابقات جت اسکی جهانی که در آن برگزار می‌شد، راه پیدا کرد. زمانی زیادی نگذشت، که افراد بسیار زیادی با این بازی آشنا شدند و در جای جای جهان، آن را به عنوان تفریحی هیجان‌انگیز و مدرن شناختند.

چند سالی است که این بازی به جزیره‌ی زیبای کیش نیز راه پیدا کرده است و امروزه بازی فلای بورد در کیش، به عنوان یکی از پرطرفدارترین بازی‌های آبی شناخته می‌شود. افرادی که عاشق هیجان هستند و دوست دارند که آدرنالین خونشان بالا بروید، می‌توانند این بازی را امتحان کنند. البته این نکته را نیز باید بیان کنیم، که فلای بورد تنها به عنوان یک تفریح آبی نیست و یکی از رشته‌های جذاب وزشی است که برخی از افراد آن را به صورت تخصصی و حرفه‌ای دنبال می‌کنند. در مسابقات جت اسکی از سال 92، این رشته‌ی ورزشی حاضر شده است.

بازی هیجان انگیزی به نام فلای بورد

آماده شدن برای انجام بازی فلای بورد در کیش

برای آن که بتوانید از این بازی هیجان‌انگیز در جزیره‌ی زیبای کیش استفاده کنید، لازم است که قبل از آن آموزش‌های لازم را دریافت کنید. شما باید با یک فلای بورد آسان و ابتدایی در کمتر از نیم ساعت، در ابتدا تمرین کنید تا با شکل کلی این بازی آشنا شوید. در واقع با انجام این کار بدنتان گرم می‌شود و برای بازی اصلی آماده می‌شوید. دلیل انجام این تمرین با فلای بورد ابتدایی، این است که شما دستتان بیاید چگونه باید تعادل خود را حفظ کنید و زمانی که مسلط شدید، فلای بورد پیشرفته‌ای در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

برای استفاده از بازی فلای بورد در کیش، شرایط خاصی وجود دارد و یکی از آن‌ها این است که تنها افراد بالای 18 سال می‌توانند از این بازی استفاده کنند. البته در برخی از موارد، اگر فرد زیر 18 سال، عضلات قوی داشته باشد، ممکن است به آن‌ها اجازه‌ی استفاده از این بازی داده شود. نکته‌ی دیگر این است که برای انجام این بازی، فرد نباید اضافه وزن داشته باشد. معمولا افرادی که بالای 100 کیلو هستند، اجازه‌ی استفاده از این بازی را نخواهند داشت.

اگر می‌خواهید به سراغ بازی فلای بورد در کیش بروید، باید شنا کردن را به خوبی بلد باشید. ممکن است در حین انجام بازی سقوط کنید و اگر شنا کردن بلد نباشید، در زیر آب با مشکل مواجه می‌شوید. در پایان نیز باید بگوییم که قبل از شروع بازی به شما جلیقه‌ی نجات داده می‌شود که با پوشیدن آن از خطرات احتمالی جلوگیری خواهید کرد.

شرایط استفاده از بازی فلای بورد در کیش

قیمت بازی فلای بورد در کیش

اکنون که با شکل کلی این بازی آشنا شده‌اید و از شرایط استفاده از آن آگاه هستید، در این بخش از مقاله در رابطه با قیمت آن توضیح می‌دهیم.

این بازی نسبت به دیگر تفریحات آبی در جزیره‌ی کیش، قیمت بالایی دارد. معمولا این بازی را به عنوان یکی از بازی‌های گران قیمت می‌شناسند و به همین دلیل پیش از آن باید در مورد آن کاملا تحقیق کنید و مطمئن شوید که از انجام این بازی لذت می‌برید. برای آن که به مدت نیم ساعت از این بازی استفاده کنید، باید حدود 260 هزار تومان برای هزینه کردن در نظر بگیرید و اگر تایم بازی فلای فورد در کیش برای شما به 1 ساعت برسد، مبلغی که باید پرداخت کنید در حدود 500 هزار تومان است.

درست است که هزینه‌ی این تفریح بالاست، اما بسیاری از افراد عاشق بازی‌های هوایی و آبی هستند و برای آن که تجربه‌ی یک هیجان لذت‌بخش را داشته باشند، این هزینه را می‌پردازند. البته باید بگوییم برای آن که تمام افراد بتوانند از این بازی استفاده کنند، تخفیف‌هایی وجود دارد که افراد در جزیره‌ی کیش می‌توانند از این تخفیفات استفاده کرده و تجربه‌ی یک بازی هیجان‌انگیز را به خود هدیه دهند.

بازی فلای بورد و تجربه ی پرواز بر روی آب‌های خلیج فارس

بازی فلای بورد در پارک ساحلی سیمرغ جزیره ی کیش

همان طور که در بخش‌های قبلی مقاله خواندید با سوار شدن بر روی این وسیله، می‌توانید تا 12 متر بالاتر از سطح دریا، بالا بروید و تجربه‌ی پروازی لذت‌بخش را بر فراز آب‌های نیلگون خلیج فارس با انجام بازی فلای بورد در کیش، داشته باشید. اگر می‌خواهید از مدرن‌ترین دستگاه فلای بورد در جزیره‌ی کیش استفاده کنید، به پارک ساحلی سیمرغ سری بزنید.

این قسمت از جزیره‌ی زیبای کیش دارای ساحلی زیبا می‌باشد و بهترین امکانات را برای انجام این بازی در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. بنابراین اگر به این پارک بروید، یکی از بهترین تفریحات جزیره‌ی کیش در انتظارتان خواهد بود. همچنین لازم است بگوییم که برای افراد در حین اجام این بازی، امنیت زیادی برقرار است و هر فرد تنها با داشتن برخی از شرایط که در بخش‌های قبلی توضیح دادیم، می‌تواند با خیال راحت از بازی فلای بورد در کیش استفاده کند.

نکته‌ای که حتما باید به آن توجه داشته باشید، این است که افراد با بیماری‌های تنفسی، قلبی و یا جسمی نباید به سراغ این بازی بروند، ممکن است در حین انجام بازی، مشکلات جدی به وجود آید. همچنین انجام این بازی برای خانم‌های باردار نیز ممنوع است.

انجام حرکات نمایشی با بازی فلای بورد

سخن پایانی

هر آن چه که باید در مورد بازی فلای بورد در کیش بدانید را در این مقاله خدمت شما عزیزان توضیح دادیم. دانستید که این بازی به عنوان یکی از تفریحات مدرن در جزیره‌ی کیش شناخته شده است و امروزه افراد بسیار زیادی پس از سفر به جزیره‌ی کیش، تصمیم می‌گیرند که به سراغ این بازی بروند. این بازی هیجان‌انگیز تنها به عنوان یک تفریح نیست و امروز به عنوان یکی از رشته‌های ورزشی شناخته می‌شود.

دانستید که هر فرد برای انجام این بازی باید چه شرایطی داشته باشد و علاوه بر آن توضیح دادیم که پیش از انجام بازی، باید چه اقداماتی انجام شود. در مورد قیمت این بازی نیز صحبت کردیم و دانستید که اگر به سراغ این بازی بروید، در واقع یکی از گران قیمت‌ترین بازی‌های آبی در جزیره‌ی کیش را انتخاب کرده‌اید. در پایان نیز جهت راهنمایی شما عزیزان، توضیح دادیم که این بازی در کدام قسمت از جزیره‌ی کیش انجام می‌شود. امیدواریم اگر شرایط استفاده از بازی فلای بورد در کیش را دارید، برای یک بار هم که شده این هیجان وصف‌ناپذیر را تجربه کنید.

مدرن‌ترین تفریح در جزیره‌ی زیبای کیش

نوشتن دیدگاه جدید